Собаки володiють iнтелектом дворiчної дитини

 

Собаки володiють iнтелектом дворiчної дитини

Прокоментував такi висновки Сергiй Клочко, зоопсихолог, фахівець з поведінки тварин, суддя з дресирування національної категорії Кiнологiчного Клубу України.Вони читають нашi думки?

 

До 250 слiв та жестiв здатнi розумiти собаки. Приблизно стiльки ж розумiють дворiчнi дiти. А ще собаки вмiють додавати, тому точно знають, скiльки буде один плюс один.

 

Такими виявились результати дослiджень психологiї тварин, котрi провели спецiалiсти Унiверситету британської Колумбi. Ученi навiть склали список найбiльш розумних i менш iнтелектуальних порiд. Перше мiсце обiйняли коллi, а останнiми у списку виявились афганськi хорти.

 

Прокоментував такi висновки Сергiй Клочко, зоопсихолог, фахівець з поведінки тварин, суддя з дресирування національної категорії Кiнологiчного Клубу України.

 

[Про те, як працюють фахівці з поведінки тварин - зоопсихологи, справжні та підробні, можна ознайомитись в публікаціях: 

Современный российский «зоопсихолог» 

та «Психоаналитик для пуделя - обо мне и моей работе»]

 

Дослiдники запевняють, що сучаснi собаки виявились значно розумнiшими, анiж ми досi вважали. Мовляв, вони можуть конкурувати з мавпами та папугами у здатностi розумiти мову. Це справдi так?

 

Попереду всiх тварин в iнтелектуальному планi – людиноподiбнi мавпи (шимпанзе, горили, орагнутанги). Адже у них навiть вiдмiчаються задатки мислення. Чудовi здiбностi демонструють

великi папуги та ворони. Вони можуть не лише копiювати слова, але й спiлкуватися з людиною. Великий "словарний запас" є у дельфiнiв. Цi ссавцi мають високу соцiальну структуру, спiлкуються за допомогою ультразвуку.

 

Собаки також володiють дивовижними iнтелектуальними здiбностями. Визначальним у цьому планi є їх високосоцiальнiсть та комунiкативнi здiбностi. Так як цi тварини розмовляти не вмiють, то  "спiлкуються" за допомогою звукiв, запахів, рухiв та поз. А живучи поряд iз людиною, розвивають комунікативні здiбностi, сприймаючи навiть непомiтнi для нас сигнали (нахил корпуса господаря, змiну мiмiки обличчя).

 

Тому нерiдко власник собаки запевняє, що домашнiй улюбленець навiть без слiв його розумiє. Мовляв, я лише подумав про полювання, а пес вже бiля рушницi крутиться. От i виходить, нiби

тварина читає нашi думки.

 

[Про те, які помилки та забобони мають місце в кінологічному середовищі, серед власників собак, кінологів, дресирувальників, а також "психологів собак"  дивись в моїх коментарях: 10 советов опытного человека На помощь, Мухтар! Или что такое собака-защитник а також Не делайте из собаки человека!]

 

Але ж згiдно дослiдження, собака може вiдрiзнити та на прохання принести до 70 предметiв...

 

Вони сприймають знаковi символи, а не значення слова. Секрет у тому, що собаки легко вловлюють зв"язок мiж предметом та звукосполученням. А все тому, що цi тварини є єдиними iстотами, котрi ладнi майже на все заради спілкування з людиною. Вони вловлюють будь-якi змiни в iнтонацiї та настрої господаря. Важливо лише заохочувати їх.

 

Цей процес можна порiвняти зi спiлкуванням iз дитиною. Як малюк постiйно вимагає пояснень на свої нескiнченнi "чому", так i з собакою слiд багато спілкуватись. Завдяки такому ставленню можна будь-якого пса (навiть безпородного) навчити приносити по командi велику кiлькiсть предметiв.

 

Тому неправильно вирiшувати, котра порода є найрозумнiшою, а хто iз собак взагалi не має здiбностей. Є нерозумнi господарi.

Зрештою, я завжди пропоную власникам собак: поводьтесь з собакою по-собачому, тоді вона ставитиметься до вас по-людськи.

 

[Детальніше: Мои телеинтервью и комментарии в телепередачах, в котрих можна ознайомитися з низкою питань, пов"язаних з дресируванням, вихованням та гуманним ставленням до тварин.]

 

Газета «Експрес», 2009 р.Создан 23 янв 2015Интернет-журнал ПЕСИК; разнообразная информация о породах собак; лучшие питомники Украины и зарубежья; советы ветеринара, кинологов, зоопсихолога; веселые истории и забавные фотографии; щенки на продажу, вязки; форум; каталог сайтов о собаках. Мы на Питомец.ру Рейтинг@Mail.ru Экзотические животные у вас дома. Не забыты и собаки, кошки, грызуны, попугаи, аквариумные рыбки и лошади. Авторские виртуальные , открытки с животными Каталог пород собак бультерьер портала: - бультерьер
Дрессировка собак с проблемным поведениeм в Желтых страницах СНГ. Объявление : Профессиональная дрессировка собак - зоопсихолог, судья-дрессировщик Google+